Tsitaadid hobustest ja ratsutamisest


Joseph Addison, 1672-1719 (oli inglise esseist) Päev, tund tõelist vabadust kaalub üles

terve igaviku kestva vangipõlve. (“Cato”, 1713)

Alois Podhajsky, 1898-1973 (oli Hispaania Ratsakooli direktor) Kui aga ratsanik teab, kuidas hobust aegamööda oma nõudmistesse pühendada, kui ta oma tööd metoodiliselt ja arukalt kavandab ning võtab arvesse ka noore looma kehalist ja vaimset arengut, rajab ta sellega korrektse ja eduka treeningu kindla aluse. (“Minu hobused, minu õpetajad”)

Alois Podhajsky, 1898-1973 (Hispaania Ratsakooli direktor) Õpetaja on oma õpetusega edukas siis, kui õpilased temast aru saavad ja teda austavad. Samamoodi saab hobusemees õppida hobuselt ainult siis, kui ta teda elusolendina austab ja armastab. (“Minu hobused, minu õpetajad”)

Clifford D. Simak

Kui sa natuke aega looduses veedad, oled tüki parem inimene.

(Sir) Winston (Leonard Spencer) Churchill, 1874-1965 (oli briti riigitegelane)

Ükski tund elus ei ole raisatud, kui see on veedetud sadulas.

Wilhelm Müseler, 1887-1952

Ratsutamise lõppeesmärk on ilu – täielik harmoonia ratsaniku ja hobuse vahel. Hobusest peab näha olema, et tal on hea enesetunne ja ratsanik ei tohi märgata lasta, kui raske on seda saavutada.

Alois Podhajsky, 1898-1973 (oli Hispaania Ratsakooli direktor) “Mul on aega” peaks olema iga ratsutaja juhtlauseks läbi kogu treeningkursuse ning meenutama talle fakti, et klassikalise ratsutamiskunsti eesmärk on saavutatav ainult siis, kui nõudmisi suurendatakse vähehaaval. (“Minu hobused, minu õpetajad”)


Featured Posts
Recent Posts