Harjutused sadulas!

Sellest miks ratsutamine on kasulik, rääkisime eelmises blogipostituses. Nüüd toome välja siis erinevaid harjutusi mida saab teha sadulas. Harjutused sadulas on mõeldud lihaste lõdvestamiseks, venitamiseks ja tugevdamiseks, samuti ka tasakaalu, reflekside arengu ja koordinatsiooni jaoks.

Harjutus 1. Ratsanik ei hoia kätega sadulast kinni. Aitab õige tasakaalupunkti leidmisel ja on ettevalmistus ise hobuse juhtimiseks, et mitte ratsmele (hobuse suule) toetuda. — at Ponipesa - Hobuhoid. Harjutus 2. Kõhulihaste treening - lisaks venitus, tasakaal, säärtega kinni hoidmine. Harjutus 3. Kõrvade katsumine - tasakaalu säilitamine, jalgade asend, venitused. Harjutus 4. Varvaste katsumine - sadulas püsimine, säärtega tasakaalu/kinni hoidmine, venitamine Harjutus 5. Ise hobusega jalutamine - Et poni ei jalustaks lapsega peab laps ikka harjutama jalutamist poniga Harjutus 6. Ponijooks :) Sport lumises metsas on terviseks! Harjutus 7. Päris ise juhtimine, peatus ja samm, steki kasutamine :) Nii need väikesed iseseisvad ratsanikud sünnivadki.

Siin ka koos illustreerivate piltidega!

Harjutus 1. Ratsanik ei hoia kätega sadulast kinni. Aitab õige tasakaalupunkti leidmisel ja on ettevalmistus ise hobuse juhtimiseks, et mitte ratsmele (hobuse suule) toetuda.

Harjutus 2. Kõhulihaste treening - lisaks venitus, tasakaal, säärtega kinni hoidmine.

Harjutus 3. Kõrvade katsumine - tasakaalu säilitamine, jalgade asend, venitused.

Harjutus 4. Varvaste katsumine - sadulas püsimine, säärtega tasakaalu/kinni hoidmine, venitamine

Harjutus 5. Ise hobusega jalutamine - Et poni ei jalustaks lapsega peab laps ikka harjutama jalutamist poniga

Harjutus 6. Ponijooks :) Sport lumises metsas on terviseks! Ka ilma lumeta ;)

Harjutus 7 - Päris ise juhtimine, peatus ja samm, steki kasutamine :) Nii need väikesed iseseisvad ratsanikud sünnivadki.

#harjutusedsadulas #ponipesa #ponisõit #ratsutamine

Featured Posts
Recent Posts