Miks ratsutamine on kasulik?


Erinevad harjutused sadulas on mõeldud lihaste lõdvestamiseks, venitamiseks ja tugevdamiseks, samuti ka tasakaalu, reflekside arengu ja koordinatsiooni jaoks.

Miks ratsutamine on kasulik?

* Suheldes erinevate loomadega õpivad lapsed tundma nende elu ja kuidas nendega käituda. Kuigi füüsilist jõudu ratsutamise juures vaja ei lähe saab algaja kes esialgu ei oska oma keha kasutada päris tugeva koormuse. Kasutatakse ka lihaseid, mis muidu üldse tööd ei tee.

* Ratsutamine sunnib end sirgelt hoidma, on suurepärane rühi, tasakaalu ja koordinatsiooni harjutamise võimalus. Hobuse seljast kanduvad liigutused üle ratsutajale, mis parandavad vereringet, tugevdavad lihaseid ja toimivad lõdvestavalt.

* Ratsutamisel tuntav liikumisimpulss simuleerib füüsiliselt terve isiku liikumist. Ratsutaja püüab sobituda hobuse liikumisse ning tasakaalu säilitada püüdes pingutab alateadlikult oma lõtvu lihaseid, korrigeerib oma liikumist ja oma rühti, kehaasendit.

* Ratsutamine aitab ka luua positiivset vaimset hoiakut. Seda loetakse efektiivseks mooduseks kehalise, vaimse ja emotsionaalse seisundi parandamisel. On täheldatud ärevuse vähendamist, vastutuse, enesehinnangu ja usalduse suurenemist, koordinatsiooni ja sotsiaalse integratsiooni paranemist.

Mõju kehalisel tasandil: parandab tasakaalu, keha hoiakut, lõdvestab lihaseid, suurendab liigutuste ulatust, kasvab lihaste jõud. Mõju psühholoogilisel tasandil: esitab väljakutse, annab emotsionaalse stiimuli, suurendab enesekindlust, uued oskused, iseseisvuse suurenemine.

Juba varasest mütoloogiast on pärit allikaid selle kohta, et hobust kasutati kui tervendavat tegurit. Tänapäeval saab eristada juba mitmeid erinevaid teraapia vorme millest tuntumad on ratsutamisteraapia, loomateraapia ja hipoteraapia. (Allikas: miksike.ee hioteraapia referaat, interneti allikad)

#ponipesa #ponijlautus #ratsutsutamine #hipoteraapia

Featured Posts
Recent Posts